Sa 2:0 u setovima

Đoković izbacio Nadala sa Olimpijskih igara

• Izvor: ATV
  • 29.07.2024. 15:34

Novak Đoković je savladao Rafaela Nadala u šesnaestini finala Olimpijskih igara rezultatom 2:0.

Srbin je ekspresno stigao do prvog seta. Za 40 minuta slavio je sa 6:1, a Nadal je djelovao nemoćno. Španac je imao 10 neiznuđenih grešaka u prvom setu.

U drugom setu Đoković je nastavio sa agresivnom igrom i stigao do 4:0 u gemovima. Tada dolazi do preokreta i pada u igri Novaka Đokovića. Propuštene prilike iskoristio je Nadal i došao do četiri vezana gema.

Na rezultatu 4:4 Đoković koristi tek četvrtu brejk priliku i ponovo dolazi do prednosti, a to je bila i ulaznica za prolazak dalje. Nadal se nije predavao i namučio je Đokovića na njegov servis, ali je Srbin ostao pribran i iskoristio prvu meč loptu.

Posljednji put Đoković i Nadal igrali su 2022. godine u Parizu, a tada je Španac slavio sa 3:1 u setovima.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Čarolije Republike Srpske (R)