Najbolji Bogdanovićev meč u sezoni

• Izvor: B92
  • 02.11.2021. 09:44

Bogdan Bogdanović upisao je najefikasniji nastup u novoj sezoni NBA lige.

On je u pobjedi Atlanta Hoksa nad Vašington Vizardsima rezultatom 118:111 ostvario učinak od 16 poena uz po šest skokova i asistencija.

Šutirao je 4/6, nije imao nijednu izgubljenu loptu, a odnos +/- bio je najbolji od svih igrača na terenu, +20.

Bio je drugi strijelac ekipe zajedno sa Klintom Kapelom, a poslije Treja Janga koji je ubacio 26 poena.

U poraženom sastavu istakao se Bredli Bil sa 24 poena, Kajl Kuzma je imao 18, a Deni Avdija je ubacio devet poena i ostvario dva skoka za 18 minuta, uz šut 4/5.

Utakmica je rešena u trećoj dionici kada je konstantna prednost, koju je imala Atlanta, postala dvocifrena.

Uspjeli su to gosti iz prijestonice da spuste najviše na sedam poena zaostatka u posljednjoj četvrtini, ali Atlanta se nije dala i privela je meč kraju trijumfom, prenosi "B92".