Salah junak

Liverpul demolirao Junajted na Old Trafordu

• Izvor: Agencije
  • 24.10.2021. 19:32

Liverpul je demonstirao silu i na gostujućem terenu savladao Mančester junajted 5:0 u najvećem derbiju Engleske. Junak trijumfa bio je Mohamed Salah, koji je postigao tri gola i imao jednu asistenciju.

Nije mogla utakmica bolje da počne za Liverpul. Kejta je u petom minutu doveo goste u vođstvo poslije sjajnog dodavanja Salaha. Osam minuta kasnije bilo je već 2:0. Kiks odbrane koristi Aleksander Arnold, koji asistira Žoti za 2:0.

Junajted je nešto pokušavao, ali je udarce iz daljine lako zaustavljao Alison. Krajem prvog dijela na scenu stupa Salah. Prvo u 38. minutu pogađa na dodavanje Kejte, a u nadoknadi prvog poluvremena koristi i asistenciju Žotu za 4:0.

Tamo gdje je stao na kraju prvog Egipćanin je nastavio na startu drugog dijela. Koristi sjajnu asistenciju Hendersona za velikih 5:0. Samo minut kasnije pogađa i Ronaldo, ali njegov gol je poništen zbog ofsajda.

Od tog trenutka meč je ušao mirniju fazu. To je poremetio Pol Pogba, divljačkim startom u 60. minutu na Kejtu. Dobio je direktan crveni karton, a Gvinejac je iznesen na nosilima. Do kraja meča Liverpul ne rutinski priveo meč kraju.

Redsi poslije ovog trijumfa imaju 21 bod, jedan manje od vodećeg Čelsija. Četa Ole Gunara Solšera, za koga je neizvjesno da li će ostati na klupi Junajteda, nije ni u četvrtom vezanom meču ostvarila pobjedu. Ostali su na sedmom mjestu sa 14 bodova.

(Foto: Twitter Liverpool)

• 20:50 Serija: Ko te šiša

'Humoristična hrvatska serija 'Ko te šiša' prati Žigmunda, vlasnika staromodnog frizerskog salona 'Salon za gospodu' i Božicu, vlasnicu modernog salona za dame 'Kolet', koji se nalaze jedan prekoputa, na jednom zagrebačkom trgu, a dijeli ih samo kafanica 'Pri Taubeku'.

• 21:20 Novine (12+)