• 01.10.2021. 20:02

Košarkaši Igokee u drugom kolu ABA lige gostuju ekipi FMP-a.

Uživo:

IV četvrtina

U četvrtoj dionici domaćini su povećali prednosti, išli i na dvocifrenu prednost, ali je Igokea uspijela da uvede meč u neizvjesnu završnicu. Ipak, nisu mogli Aleksandrovčani do preokreta, pa je FMP upisai prvu pobjedu u sezoni.

Voler je bio najefikasniji u ekipi Igokee sa 14 poena, Jošilo je postigao 12, a Đorđević i Starks po 11.

FMP su predvodili Radonjić i Nerandžić sa 18 poena, Džons je dodao 13, a Tasić 10.

III četvrtina

Sjajna treća četvrtina u Železniku. Ovu dionicu igre Igokea je dobila 22:21, pa u posljednju četvrtinu igrači trenera Bajića ulaze sa minusom od 7.

Sjajno je služio šut obje ekipe. Igokea je u par navrata prilazila i na jedan posjed razlike, ali bi svaki put FMP imao spreman odgovor.

Voler je postigao 14 poena, Jošilo 9, a Đorđević 7.

U ekipi FMP Radonjić ima 15, a Nerandžić 11.

II četvrtina

Igokea je izgubila i drugu četvrtinu (17:15), pa nakon prvog poluvremena gubi rezultatom 46:38.

Drugi dio igre je bio znatno manje efikasan od prvog, Igokea jeste uspijela da donekle zaustavi rivala, ali napad nije funkcionisao najbolje.

Nakon 20 minuta igre, Igokea nema nijednog dvocifrenog igrača. Voler je ostao na 8 iz prve črtvrtine. Đorđević je postigao 7 poena, a Stivens 6.

Radonjić je postigao još jednu trojku pa je najefikasniji igrač sa 12 poena, a prate ga Džons i Šaranović sa po 9.

I četvrtina

Nakon prvih 10 minuta igre, Igokea gubi rezultatom 29:23 . Veoma loše defanzivno su ušli izabranici Dragana Bajića u ovaj meč, dozvolili FMP-u da postigne 17 poena za samo pet minuta igra. Nakon time-outa Bajića, igrači Igokee su bolje zaigrali, te stigli FMP, ali domaćini su šutevima za tri poena opet otišli na značajniju razliku.

U prvoj četvrtini Voler je postigao 8 poena, Đorđević dodao 5, a Ilić 4. U ekipi FMP-a Radonjić je postigao 3 trojke, Šaranović dodao 6 poena, a Nerandžić 5.

• 14:00 Film (R)