Fudbal

Hrvati remijem sa Rusijom zadržali prvo mjesto u grupi

• Izvor: Agencije
  • 01.09.2021. 22:53

Fudbaleri Hrvatske su osvojili bod u Rusiji rezultatom 0:0 i ostali na prvom mjestu u kvalifikacionoj grupi H za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Prvi su zaprijetili Rusi u kada je u 15. minutu Zaharjan sjajno šutirao s vrha šesnaesterca pod gredu, a Livaković je odbio u korner.

Hrvati su na prvu priliku čekali 43 minuta kada je Perišić šutirao iz prve, a lopta je prošla pored lijeve stative.

Odmah na početku drugog poluvremena Rusija je mogla stići u vođstvo kada je Jonov šutirao, ali je Livaković bio na pravom mjestu.

U 55. minutu Vlašić je imao šansu za Hrvatsku, ali je pucao preko gola.

Hrvatska je imala priliku za pogodak i u 82. minutu, ali ruski golman Guilherme je bez problema zaustavio udarac Ivanušeca s 15 metara.

Posljednju priliku na meču imali su Rusi kada je Golovin šutirao nakon greške Lovrena, ali je Livaković spasio Hrvatsku i donio joj bod kojom je ostala na prvom mjestu u grupi.

Rusija - Hrvatska 0:0

Slovenija - Slovačka 1:1

Malta - Kipar 3:0

(Foto: HNS/Ilustrativna fotografija)