Liga šampiona

Real Madrid šampion Evrope!

• Izvor: ATV
  • 28.05.2022. 23:33

Real Madrid po 14. put šampion je Evrope nakon teškog meča i pobjede protiv Liverpula rezultatom 1:0.

Kako je igrao Real Madrid ove sezone, kao da im je bilo suđeno i da osvoje Ligu šampiona. Sa druge strane, Liverpul nije uspio da se osveti Realu za poraz u finalu od prije nekoliko godina.

Heroj meča sigurno je golam Real Madrida Kurtoa koji je zaustavio Salaha i Manea.

Prvo poluvrijeme meča pokazalo je dosta konkretniji Liverpul, dok je Real Madrid čekao greške protivnika. Salah je imao dvije dobre prilike, Mane je pogodio stativu uz odbranu Kurtoe. Liverpul je bio nešto konkretniji ali nedovoljno da dođe do prednosti. U finišu Benzemi zbog ofsajda poništava se pogodak, a situacija po sebi i uz upotrebu VAR tehnologije je bila sporna jer se lopta odbila u šesnaestercu od igrača Liverpula i stigla do Francuza koji je bio precizan. Ipak, na pauzu su otišli sa 0:0.

Odmjer igre nastavljen je podjednako i u drugom poluvremenu. Liverpul je napadao, Salah stvarao prilike, dok su Madriđani čekali. Nakon 60 minuta čekanja, Vinisijus na pravom mjestu i postiže gol za 1:0.

Poslije toga Liverpul se potpuno otvorio i krenuo u ofanzivu, ali na golu je sve skidao Kurtoa. Salah je imao nekoliko odličnih prilika, ali golman Real Madrida branio je nestvarno.

Do kraja meča tim iz Engleske kontrolisao je meč, dok je Real čekao prilike i stvarao probleme u kontra napadima. Do kraja meča još jednom je Liverpul imao odličnu priliku, ali na golu je ipak bio Kurtoa.

Utakmica je kasnila 36 minuta zbog problema sa navijačima Liverpula koji nisu uspjeli ući na stadion. Tokom čitavog dana dešavali su se incidenti zbog kojih je reagovala francuska policija. Na stadionu osim legendi fudbala bilo je i drugih sportista poput Rafaela Nadala koji boravi u Francuskoj na turniru Rolan Garos.

Ovo je bilo peto finale Lige šampiona u kojem su se susreli timovi iz Engleske i Španije, dok je i Karlo Anćeloti odigrao peto finale Lige šampiona.