Premijer liga BiH

Nebeski skok Skorupa, lucidnost kapitena i sjajni Kulašin donijeli Borcu nova tri boda!

• Izvor: ATV
  • 02.09.2024. 22:58

Fudbaleri banjalučkog Borca stigli su do drugog trijumfa u Premijer ligi BiH, nakon što su večeras na svom terenu savladali ekipu GOŠK-a rezultatom 3:0 (0:0).

U prvom dijelu nije viđen pretjerano kvalitetan fudbal.

Na domaćinu se vidio umor koji datira još od četvrtka i evropske utakmice sa Ferencvarošem, dok gosti iz Gabele nisu bili nešto pretjerano agresivni u napadu.

Ipak, u drugom dijelu, viđena su čak tri pogotka.

Na prvi se čekalo sve do 54. minute, kada Dino Skorup nakon centaršuta iz kornera sjajno skače u protivničkom petercu i loptu glavom šalje u mrežu protivnika za 1:0.

Samo dva minuta kasnije novi gol. Kapiten Grahovac duplira vođstvo.

Crveno-plavi se tu nisu zaustavili, pa su tako stigli i do trećeg pogotka.

Kolaka po treći put matira Kulašin, a na asistenciju mladog Marčetića u 73. minutu.

U nadoknadi vremena, Savić je imao sjajnu priliku da postigne i četvrti gol, ali njegov udarac je odbranio Kolak.

Na kraju, Borac - GOŠK 3:0.

Ovo je bio peti poraz ekipa GOŠK-a u Premijer ligi BiH ove sezone.