Liverpul ili Real Madrid?

• Izvor: B92
  • 28.05.2022. 11:56

Fudbaleri Liverpula i Real Madrida sastaće se večeras u finalu Lige šampiona.

Veliko finale se igra na stadionu "Francuska" u Parizu, kapaciteta 80.000 gledalaca, koji je zamijenio planirani Sankt Peterburg.

Madriđani su odavno rekorderi po broju titula i ove večeri igraće za ukupno 14. naslov najboljeg kluba u Evropi, dok će se Liverpul boriti za 7. pehar.

Ni jednima ni drugima ovaj trofej ne bi bio prvi u sezoni, pošto je Real osvojio LaLigu, a Liverpul Liga kup i FA kup, dok mu je Premijer liga izmakla u posljednjim minutima posljednjeg kola.

Ovaj meč biće repriza finala iz 2018. godine kada je Real golovima Karima Benzeme i dva puta Gereta Bejla pobijedio "crvene" rezultatom 3:1.

Bio je to susret koji je obilježila teška povreda Mohameda Salaha nanijeta od strane Serhija Ramosa, dvije kardinalne greške golmana Lorisa Karijusa, ali i dvije majstorije Bejla kojima je riješio pitanje šampiona.

Tim sa "Enfilda" do finala je došao sa svih šest pobjeda u nimalo lakoj grupi B sa Milanom (3:2, 2:1), Portom (5:1, 2:0) i Atletiko Madridom (3:2, 2:0).

Potom je u osmini finala žrijeb želio da se Liverpul vrati u "grad mode" i da se sastane sa Interom koji je lako savladan u gostima rezultatom 2:0, ali su na "ostrvu" strepili do posljednjeg minuta jer su "nero-azuri" slavili sa nedovoljnih 1:0.

U četvrtfinalu je naišla Benfika koja je u Lisabonu ubjedljivo nadigrana rezultatom 3:1, pa je revanš bio odrađivanje posla.

Ni polufinale nije donijelo susret sa nekim od top favorita, ali upravo iz razloga jer je Viljareal prethodno šokirao Juventus, a onda i minhenski Bajern.

Ipak, Liverpul nije pao na "istu foru" i duplim trijumfom 2:0 i 3:2 je čekirao kartu za parisko finale.

Real je u grupi D bio oba puta bolji od Intera (1:0, 2:0) i Šahtjora (5:0, 2:1), a jedini poraz doživio je od Šerifa (1:2) kome se kasnije osvetio u Tiraspolju rezultatom 3:0. U nokaut fazi dugo će se prepričavati preokreti protiv PSŽ-a, Čelsija i Mančester sitija.