Premijer liga

Liverpul demolirao Mančester junajted

• Izvor: ATV
  • 19.04.2022. 22:57

Fudbaleri Liverpula ubjedljivo su savladali najvećeg rivala Mančester junajted sa 4:0 na Enfildu.

U ovaj meč je Liverpul ušao kao apsolutni favorit, naročito nakon što je bilo poznato da na terenu neće biti Kristijana Ronalda zbog porodične tragedije.

Enfild se tresao već u petom minutu kada je na asistenciju Salaha bio siguran Dijaz. Uz asistenciju ubrzo stiže i pogodak Salaha koji povećava rezultat na 2:0 u 22. minutu meča. Prethodno je zbog povrede teren napustio Pol Pogba.

Raspucani napadači Liverpula bili su precizni i u 68. minutu. Precizan je bio Mane, a konačnih 4:0 postavlja Salah u 85. minutu.

Pored rezultatske dominacije, Liverpul je bio dominantan i u svim drugim aspektima igre. Od posjeta lopte, do broja šuteva, a naročito je bila uočljiva pas igra.

Nakon ove pobjede i 32. kola Liverpul prelazi na prvu poziciju dok čeka meč Mančester sitija. U borbu za titulu dva tima dijeli samo bod. Ali ova pobjeda nije bila važna samo za Liverpul u trci za titulom, nego je bila potrebna i Mančesteru koji juri plasman za Ligu šampiona. Ovim porazom spustili su se na šestu poziciju koja vodi u kvalifikacioni dio Evropa lige. Bodove dijele sa Arsenalom, imaju ih 54, međutim Arsenal ima dvije utakmice manje.

Još jedna fascinantna stvar je da Mančester ove sezone ima pozitivan skor 4+, što je rijeko viđeno u slučaju Junajteda. Liverpul npr. ima 61+.

(Foto: Tanjug/AP-Jon Super)

• 20:50 Serija: Ko te šiša

'Humoristična hrvatska serija 'Ko te šiša' prati Žigmunda, vlasnika staromodnog frizerskog salona 'Salon za gospodu' i Božicu, vlasnicu modernog salona za dame 'Kolet', koji se nalaze jedan prekoputa, na jednom zagrebačkom trgu, a dijeli ih samo kafanica 'Pri Taubeku'.

• 21:20 Novine (12+)