Liga 1

Gotovo je: PSŽ je šampion Francuske!

• Izvor: Telegraf
  • 28.04.2024. 21:31

Еkipa PSŽ-a je postala novo/stari šampion Francuske, pošto je Monako poražen od Liona u meču 31. kola Lige 1. Olimpik je do ove pobjede stigao golom u 84. minutu, te je tako donio i radost Svecima sa Parka prinčeva.

Monako je u svakom slučaju imao izuzetno težak zadatak ispred sebe, pošto su morali da slave u ovom, ali i preostala tri kola, te da se uzdaju u to da će PSŽ gubiti sa ogromnom razlikom, ali, oni su se sapleli već u prvom meču.

Visam Ben Jeder je postigao gol već u prvom minutu meča, te je tako najavio dobar meč, međutim, Lion je već okrenuo do poluvremena. Aleksandar Lakazet je postigao gol u 22. minutu, potom je i Said Benrama pogodio za 2:1.

Ipak, ponovo je Visam Ben Jeder postigao gol, ovoga puta u 60. minutu, tako je donio izjednačenje, dok je isti igrač postigao i treći gol, ali je on poništen u 79. minutu.

Da stvari budu i gore po Monako, Fofana je u 84. minutu postigao gol za 3:2 i tako je titulu doneo PSŽ-u.