Derbi kola

Remi Veleža i Borca

• 07.04.2024. 22:43

U derbiju 25. kola Vvin lige BiH Velež je večeras ugostio Borac, a ovaj meč završen je rezultatom 1:1.

Borac ide prema novoj tituli, mada bi Zrinjski mogao da napravi dodatni pritisak i da smanji zaostatak za Banjalučanima. U slučaju da Plemići sutra savladaju otpisani Zvijezdu 09, doći će na -7 na osam kola prije kraja.

Еkspresno su poveli gosti, već u trećoj minuti, kada je Vuković sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Borac vodi protiv Veleža: Vuković posvetio gol Sergeju

Borac zamalo da dođe do 2:0 nakon 28 minuta igre. Lukić je bio sam na 12 metara, šutirao je, no odbranio je Hadžikić. Potom je Vuković gađao, opet Hadžikić brani.

Velež dolazi do 1:1 u 64. minuti. Hrkač je uposlio Guliashvilija, a ovaj matira Miloševića.

Borca očekuje revanš u polufinalu Kupa protiv Širokog, pa u petak dočekuju Slogu Meridian iz Doboja, a Mostarci će u 26. kolu igrati mostarski derbi protiv Zrinjskog Pod Bijelim brijegom.

(Foto: FK Borac)