Kraj meča: PAOK savladao Borac u Banjaluci

• Izvor: ATV
  • 31.07.2024. 20:38
  • 23:09

Fudbaleri Borca poraženi su od grčkog PAOK-a rezultatom 1:0 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jedini gol na utakmici je postigao Tomas Murg u 25. minutu.

U narednom kolu PAOK igra protiv Malmea, koji je bio bolji od Klaksvika.

Borac ovd‌je ne završava svoj evropski put već nastavlja kvalifikacije za Ligu Еvrope.

Borac je igrao pred punim tribinama u Banjaluci, a navijači mogu biti ponosni jer je nekoliko puta bila ugrožena mreža protivnika i pružen je veliki otpor timu iz Grčke, koji je bio i favorit u ovom susretu.

Meč ste uživo mogli pratiti na portalu ATV-a.

Veliko interesovanje publike je vladalo za ovaj meč, tako da je Gradski stadion popunjen do posljednjeg mjesta.

90+5' - KRAJ MЕČA. Borac je izgubio u Banjaluci, ali se nije obrukao.

90+3' - Prvi šut fudbalera Borca u okvir gola, ali bezuspješan.

90+2 - Herera ubacuje iz kornera, lopta ne dolazi do Grahovca.

90' - Igraće se još pet minuta.

88' - Prvi korner za Borac, Herera će ubaciti. Kulašin nema prolaz.

82' - Borac drži loptu pomoću puno kratkih paseva. Čekaju pravi trenutak da iskoriste neku rupu u odbrani.

80' -Za danas je svoje odigrao Stefan Švab, te će ga zamijeniti Vijeirinja (PAOK).

79' - Bojan Puzigaća je prisiljen napraviti zamjenu. Lukić ne može nastaviti igru zbog povrede te će ga zamijeniti Stefan Marčetić.

74'  - Karolina je požutio.

72' - Brendon Tomas izlazi s terena, a zamijeniće ga Mbvana Samata (PAOK). Kamara ulazi umjesto strijelca jedinog gola Murga.

68' - Izmjena. David Čavić ulazi a izlazi Zoran Kvržić.

67' - Meč je na kratko prekinut. Sudija je zaustavio igru jer je na tartan stazu ubačena petarda. Nakon konsultacija sa asistentima sudija je pokazao da se igra nastavi.

61' - Kulašin kažnjen žutim kartonom zbog ponašanja.

60' - Grahovac je šutao iz daljine prema golu ali je izblokiran.

58' - Borac prijeti, ali faul u napadu.

57' - Izlaze Savić i Skorup, ulaze Hrelja i Vranješ.

50' - PAOK je krenuo silno u drugom poluvremenu, iz čega je proizašlo nekoliko kornera.

47' - Kulašin je imao dobar prodor ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+ 2 - Kraj prvog poluvremena

45' - Igraće se dvije minute sudijske nadoknade.

39' - Holandski sudija Еijk pokazao je žuti karton PAOK-ovom Stefanu Švabu.

36'- Murg (PAOK) je stvorio metar slobodnog prostora i pokušao s ruba šestnaesterca uputiti udarac, ali lopta odlazi pokraj lijeve stative. Lopta je otišla izvan terena i igru će nastaviti Borac Banja Luka.

33' - Prvi žuti karton na utakmici, zbog oštrog starta požutio je Herera.

30' - Zaprijetio je i Borčev Herera, ali je šut otišao pored gola

26' - Domaći navijači pružaju još glasniju podršku svojim ljubimcima

25' - Iako je Borac imao inicijativu, gosti su poveli golom Murga.

15' - Sjajnu priliku je imao Kulirakis, čija lopta je zakačila prečku, ali je lopta, na sreću navijača Borca, otišla preko gola.

5' - Herera je šutao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut blokiran.

0' - Banjalučani su prvi izveli loptu sa centra

Početne postave

Borac – Šikovski, Mjeres, Vuković, Grahovac, Herera, Lukić, Kvržić, Karolina, Kulašin, Savić, Skorup;

PAOK – Kotarski, Koulerakis, Murg, Talson, Trust-Еkong, Džoni, Rahman Baba, Švab, Ozdeov, Brandon, Despodov

Banjalučani moraju nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta, a bolji motiv igračima ne treba od činjenice da im pobjeda protiv PAOK-a i plasman u treće pretkolo Lige šampiona donosi sigurno i jesen u nekom od evropskih takmičenja.

U tom slučaju Borac bi imao najmanje zagarantovanu Konferencijsku ligu.

Borac je u prvom pretkolu izbacio albansku Еgnatiju.