Premijer liga

Bodovi ostaju u Banjaluci: Željezničar praznih ruku ide kući

• Izvor: Agencije
  • 20.10.2024. 21:51

Fudbaleri Borca iz Banjaluke su u desetom kolu pobijedili sarajevski Željezničar rezultatom 1:0 i izjednačili se na vrhu tabele sa Zrinjskim.

Borac je bio aktivniji u uvodnim trenucima utakmice i prijetio preko Vranješa, Nikolova te Ogrineca, ali promjene rezultata nije bilo da bi nakon toga udarac isprobao i Еrera, no ostalo je 0:0.

Domaći sastav je inicijativu iskoristio u 37. minutu susreta i došao do prednosti. Еrera je centrirao desnom nogom i pronašao Kvržića koji je pobjegao iza leđa odbrane Željezničara te pogodio za rezultat prvog dijela.

U nastavku smo vidjeli pokušaj Ogrineca na startu drugog dijela nakon čega je Željezničar preuzeo konce igre u svoje ruke i pokušao doći do izjednačenja rezultata, ali u tome nije uspio te je pobjeda otišla na stranu domaćih.

Šeik Đoković objavom oduševio svijet - FOTO

Tako su bodovi ostali u Banjaluci, a Željezničar kući ide praznih ruku.

Banjalučani su sada drugoplasirani na tabeli sa 22 osvojena boda iz devet odigranih utakmica koliko ima i Zrinjski na prvom mjestu, ali i susret manje dok je Željezničar četvrti sa 17 osvojenih bodova iz deset susreta.

U sljedećem kolu Borac će gostovati na Pecari protiv Širokog Brijega dok će Željezničar na stadionu Grbavica dočekati Radnik iz Bijeljine.