Kraj za Srbiju na ЕURU!

• Izvor: Agencije
  • 25.06.2024. 20:55
  • 26.06.2024. 06:55

Fudbaleri reprezentacije Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u sljedeće kolo Еvropskog prvenstva u Njemačkoj.

Srbija je odigrala večeras neriješeno sa Danskom.

Drugo poluvrijeme

95' - Kraj utakmice! Srbija ide kući

94' - Još jedna prilika, probao je Tadić, ali Šmajhel siguran!

92' - Kakva prilika za Srbiju, Tadić je uradio sve, ostavio loptu za Sergeja koji je jako slabo šutirao!

90' - Pet minuta nadoknade i nade za Srbiju!

86' Umalo Danska da dođe do gola, Mele je centrirao veoma blizu gola Rajkovića, ali je Živković to poslao u korner.

83' Priprijetila je Srbija na ovom meču, konačno je prešla u napad kako treba, pokušao je Mitrović glavom. Potom je Vlahović uspio da spasi ovu situaciju, onda je Dušan Tadić centrirao, ali je povučen Aleksandar Mitrović za dres.

81' - Praktično ni iz čega su reprezentativci Srbije došli do šanse, Vlahović se izborio, ostala je lopta Mitroviću, međutim on je šutirao pored gola.

79' - Andersen je udario Mitrovića. Ostao je srpski napadač na zemlji, nakon što ga je Joakim Andersen udario u stomak.

73' - Još jedna izmjena u Srbiji, Mladenović mijenja Mijailovića! Živković prelazi na drugu stranu terena!

72' - Bacio se Skov Olsen u kaznenom prostoru Srbije, ali od penala nema ništa!

71' - Kakav potez Tadića, petom je proigrao Mijailovića, ovaj je centrirao, ali Vestergard otklanja opasnost! Nakon kornera, opet Vestergard najviši!

67' - Izašao je iz igre Ivan Ilić, a umjesto njega ulazi Dušan Vlahović, koji će takođe otići izuzetno ofanzivno.

64' - Prilika za Srbiju, loš centaršut Mijailovića!

62' - Još jedna prilika za protivnike Srbije, ali Hjulmand očajno šutira!

60' - Opasan napad Danaca, dugo je trajao napad, na kraju je šutirao Hojberg, ali preko gola!

59' - Druga izmjena kod Danaca, teren napušta Hojlund, u igri je Dolberg!

57' - Otvorila se utakmica u Minhenu, mnogo zanimljiviji meč gledamo u drugom poluvremenu! Srbija izgleda mnogo opasnije!

53'- Poništen je gol Srbije zbog ofsajda! Tadić je proigrao Jovića, on obišao golmana Danske, šutirao, loptu je u svoju mrežu smjestio Andersen, ali je podignuta zastavica!

49'- Korner za Srbiju, prvi na meču! Tadić je centrirao, Milenković pokušao, ali otklanja opasnost Skov Olsen!

48' - Prijeti Srbija, pa se onda i spašava. Moglo je biti opasno, Mitrović je izašao visoko, ali je uspjela odbrana da očisti loptu ispred napadača Srbije. Potom je Šmajhel izbacio u aut, nakon čega griješi Luka Jović. Odmah zatim prijeti i Danska, imali su svoj pokušaj, ali na sreću čisti to odbrana Orlova.

46' - Menja Piksi na startu drugog poluvremena! U igri Srbije na teren izlaze Dušan Tadić i Luka Jović, a iz igre će Nemanja Gudelj i Lazar Samardžić.

Prvo poluvrijeme

45' + 1' - Kraj prvog poluvremena. Danci su u prvom dijelu diktirali tempo

45' - Vukao je loptu Pavlović 50 metara, proigrao je Živkovića, ali je Andrija bio u nedozvoljenoj poziciji!

44' - Pokušao je Živković, centrirao je, ali je Vestergard lagano otklonio opasnost!

42' - Opet Danska napada, opet pritiska odbranu Srbije, ali je siguran Predrag Rajković.

39' - Puca odbrana Srbije, Danska je probila, Hjumland je prošao, ubacio po zemlji, ostavljena je lopta za Vinda, a ovaj se nije najbolje snašao. Odnosno, Jonas Vind se okliznuo, lopta je prešla preko noge i otišla daleko preko gola.

36' - Pao je malo tempo nakon prilika Danske, odbrana Rajkovića. Srbija još nije ni priprijetila golu protivnika.

32' - Odličan je Predrag Rajković, lijepo je bio pozicioniran još jednom, to mu je i dalo prednost u odnosu na igrača Danske koji je okušao sreću nakon kornera.

30'Prošlo je tek dva minuta otkako je Jonas Vind dobio karton, a sada isto čini i Morten Hjumland, koji je bio neoprezan sa svojim klizećim startom.

27' - Oslobodili su se "Orlovi" pritiska Danaca. Vind je bio oštar u startu nad Pavlovićem i zaradio je žuti karton!

23' - Totalna konfuzija u kaznenom prostoru Srbije, pritisak Danaca! Korner je bio za Dansku, Vind je ušao u gol sa Rajkovićem i loptom, ali je ona već izašla van terena, a bio bi i faul fudbalera Danske!

21' - Prilika za Dansku, Ilić je pogriješio, Еriksen tukao, a Rajković fantastično odbranio!

18' - Danska je imala dva uzastopna kornera. Еriksen je prvi put probao nešto kraću loptu, ali je to raščistila odbrana, tačnije Nemanja Gudelj koji ju je ponovo izbacio u korner. Opet je Kristijan Еriksen centrirao, sada nešto duže, ali je to lako pokupio Predrag Rajković.

15' - Moglo je ovo biti dosta, dosta opasno po gol Predraga Rajkovića, ali udarac odlazi pored stative. Pokušao je Bah, međutim, na sreću je njegova lopta otišla u širinu.

12' - Moglo je ovdje biti malo opasnije, međutim, Lukić je poslao nešto jaču loptu ka Živkoviću koji nije uspio da je sustigne.

10' Nakon uvodnih minuta i malo većeg presinga Danaca, uspjela je reprezentacija Srbije da prebaci loptu na polovinu Danske.

7' - Visoki presing Srbije, Mitrović je pritisnuo odbranu Danske koja je u problemu, ali ipak uspijevaju da zadrže loptu u svom posjedu!

5' - Uigrana akcija, brani Rajković! Danci su pokušali nakon faula da naprave jednu akciju, što je pošlo za rukom. Lopta je došla do Vinda na 16 metara, a on se namjestio i šutirao po zemlji, ali pravo u ruke Rajković. Ipak, dosudio je Francuz faul, tako da nema opasnosti.

4' - Milenković dobija žuti karton

2' - Danci imaju više loptu u svojim nogama, Srbija je pokušala dugom loptom, ali neprecizno!

1' - Počela je utakmica u Minhenu, prvi napad za Dance