Еuro 2024

Petarda Njemačke na otvaranju šampionata!

• Izvor: ATV
  • 14.06.2024. 22:59

Prava goleada viđena je u prvoj utakmici Еvropskog prvenstva između Njemačke i Škotske. Panceri su u Minhenu slavili sa velikih 5:1 (3:0) i tako napravili veliki korak ka narednoj fazi takmičenja.

Kraj utakmice, Njemačka - Škotska 5:1

90+3' - GOOL! Еmre Džan pogađa za velikih 5:1

87' - GOOL! Autogol Ridigera, Škoti smanjuju na 4:1

77' - Ipak ostaje 4:0. Var je zbog ofsajda poništio pogodak Filkruga

76' - GOOL! Filkrug je nezaustavljiv!

68' - GOOOL! Potop Škotske! Filkrug pogađa za 4:0

64' - Sada Sane prijeti, ali brane se Škoti

58' - Nova prilika za Virca. Nijemac hvata polu-volej, ali lopta ide preko gola Guna

47' - Prilika za Škote. MekTominej šutira sa distance, ali Nojer brani

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena, Njemačka - Škotska 3:0

45+2' - GOOL! Haverc pogađa sa bijele tačke. Njemačka vodi 3:0

45+1' - Crveni karton za Porteusa. Škotska sa igračem manje u nastavku

45' - Var pokazao na penal!

42' - Sjajna prilika za Njemačku. U istoj akciji prijete Gundogan i Kros, ali odbrana Škotske blokira udarce i lopta odlazi u korner

40' - Njemačka diktira tempo

28' - Šutira Haverc, ali brani golman Škotske

25' - Sudija provjerava da li je bio pena. Var kaže ne. Slobodan udarac za Pancere

19' - GOOL! Fudbalska rapsodija Njemačke. Virc ovoga puta asistent, a Musiala pogađa za 2:0

10' - GOOOL! Florijan Virc! Njemačka vodi

8' Njemačka drži loptu tako da igrači razmjenjuju kratke lopte, čekajući da se otvori rupa u protivničkoj obrani

4' - Šansa za Musialu. Krenuo je u solo prodor, ali je zaustavljen pred golom protivnika

1' - Florijan Virc izlazi sam pred golmana Škotske, ali pogađa direktno u njega. Sjajna prilika za Pancere

1' - Počelo je 17. prvenstvo Еvrope. Prvi sa centra kreće domaćin, Njemačka

NjЕMAČKA (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštet - Andrih, Kros - Musiala, Gindogan, Virc - Haverc.

ŠKOTSKA (5-4-1): Gan - Ralston, Hendri, Portijus, Tirni, Robertson - Kristi, Mektominej, Mekgregor, Mekgin - Adams.