ЕURO

Remi Francuske i Poljske: Francuzi na drugom mjestu u grupi

• Izvor: ATV
  • 25.06.2024. 20:04

Fudbaleri Francuske i Poljske igrali su neriješeno u posljednjem kolu grupe D na Еvropskom prvenstvu u Njemačkoj. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Oba gola na utakmici su postignuta sa bijele tačke. U 55. minuti sviran je penal za Francusku, a siguran je bio Kilijan Mbape.

Dvadeset minuta kasnije, fudbaleri Poljske su izborili penal. Šutirao je iskusni Robert Levandovski, ali je francuski golman Mik Manjan odbranio. Međutim, penal je ponovljen jer se Manjan pomjerio te je sudija ponovo pokazao na bijelu tačku, Levandovski je bio siguran drugi put, te je lopta uz pomoć stative završila u golu Francuza.

Ovim je Poljska upisala prvi bod na ЕURU, ali pakuju kofere i idu kući. Francuska ipak nije prva u grupi D, to mjesto je pripalo Austriji, koja je večeras slavila protiv Holandije. Austrija ima šest bodova, a Francuska pet, dok Holandija ima četiri boda nakon prvog kola.