ЕURO 2024

Austrija pregazila Poljsku

• 21.06.2024. 18:03

Reprezentacije Austrije savladala je Poljsku rezultatom 3:1 u drugom kolu grupe D.

UŽIVO:

Kraj utakmice.

90 ' - Još četiri minute.

85' - Velika šansa za Austriju! Laimer je zaobišao Ščešnog, ali je otišao previše u stranu i nije uspio pogoditi praznu mrežu.

78'- GOLLL!!! Arnautović pogađa s bijele tačke.

77' - Penal za Austriju! Sabicer je ukrao loptu ispred Davidoviča, pobjegao odbrani, a onda ga je srušio Ščešni.

67' - Austrija ponovo dolazi u vodstvo. Kakva akcija Austrijanaca. Fantastično dodavanje Prasa, Arnautović varkom propušta loptu i izbacuje defanzivca i dolazi do Baumgartnera koji je smješta u mrežu.

64' - Žuti karton i za Levandovskog. Udario je laktom rivala u zraku.

63' - Velika šansa za Austrijance! Nakon slobodnog udarca, Arnautović je vratio loptu u peterac, ali nisu uspjeli njegovi saigrači da postignu gol.

60' - Najbolji igrač u istoriji Poljske - Levandovski je ušao u igru umjesto Bukse.

51' - Prva velika prilika u drugom dijelu! Poš je šutirao glavom nakon kornera, ali Ščešni uspijeva odbraniti.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Berlinu.

Kraj prvog poluvremena. Nakon prvih 45 minuta, rezultat je 1:1.

30' - 1:1. Nakon primljenog gola, Poljaci su zaigrali mnogo bolje. To je rezultiralo golom Pjonteka. Prije toga je šutirao Bednarek, ali je odbranio Trauner. Ipak, napadač se snašao i uspio zatresti mrežu.

18' - Veliki promašaj Zalevskog. Lopta je prošla između nekoliko igrača i došla do krilnog napadača koji je ostao sam, ali je loptu poslao preko gola.

15' - Apsolutna dominacija Austrijanaca u prvih 15 minuta susreta.

9' - GOLLL!!!! Trauner dovodi Austrijance u vodstvo. Mvene je sjajno protrčao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a defanzivac je bio najbliži toj lopti i zakucao je u mrežu Ščešnog.

1' Počela je utakmica.

Sastavi timova:

Austrija: Penc, Poš,Trauner, Linhart, Mvene, Seivald, Griliš, Baumgartner, Laimer, Sabicer, Arnautović

Poljska: Ščešni, Bednarek, Davidovič, Kivijor, Frankovski, Pietrovski, Slis, Zalevski, Zielinski, Buksa, Pjontek.