ЕURO 2024

Sjajan meč u Dortmundu: Turska savladala Gruziju!

• 18.06.2024. 18:01

Fudbaleri Turske savladali su ekipu Gruzije rezultatom 3:1 u meču prvog kola Grupe F na Еvropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Uživo:

KRAJ. Turska je slavila rezultatom 3:1.

90'+7 Gooool. Turska je istrčala kontru nakon kornera koji je imala Gruzija. Kako je i Mamardašvili išao na skok, mreža je ostala prazna i to je 3:1.

90' +6 Nova velika šansa za Gruziju nakon centaršuta Kviče. Lopta odlazi u korner.

90' +3 Promašila je Gruzija zicer za 2:2.  Kviča je ubacio, a onda su se Kočorašvili i Mikautadze skoro i sudarili kada su krenuli na nju! Imala je sreće Turska, jer nisu dobro zahvatili loptu i ona je otišla pored gola.

90' Igraće se šest minuta nadoknade.

87' Kakva odbrana Mamardašvili. Šta je odbranio golman Gruzije. Odličnu akciju je imala Turska, ubačena je lopta sa strane tačno na golu Juzufa Jazidžija, koji je ostao sam. Vrhunski je skočio, lijepo je glavom zahvatio loptu, ali je još ljepše odbranio golman Mamardašvili.

70' - Prečka spasava Tursku! Dupli pas Mikutadzea i Kočorašvilija razoružao je odbranu Turske, ali ovaj drugi pogađa prečku.

66' - Kakav projektil Arde Gulera. Prihvatio je loptu, okrenuo se i namjestio i onda lansirao bombu s 25 metara i ostavio Mamardašvilija bez šanse da odbrani.

Ovo se ne viđa često: Pogledajte spektakularan pogodak Gulera

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Dortmundu!

45' Kraj prvog poluvremena. Nakon 45 minuta igre, rezultat je 1:1.

35' - Nova velika šansa za Gruziju! Mikautadze je u padu šutirao i imao priliku matirati golmana Turske, ali lopta odlazi tik pored gola.

32' Gol!!! Gruzija dolazi do poravnanja, Mikautadze je pokazao svoj instinkt za gol, pokupio loptu koja je upućena sa strane i izjednačio rezultat na 1:1.

27' Novi pogodak za Turke, ali je poništen zbog ofsajda.

25'- GOLLL!!! Kakav pogodak Muldura! Kako je sjela lopta na nogu  turskog veznjaka koji je zabio za 1:0

10' Turska je imala veliku šansu. Namjestio se Ajhan sa nekih 18 metara, jako tukao po lopti, ona je išla po zemlji i udarila je u stativu gola Mamardašvilija, potom je išla po liniji i otišla van terena.

6' - Prva dobra šansa za Tursku na utakmici. Čalhanolu je ubacio iz kornera, a šutirao je Akajdin glavom preko gola.

1' - Počeo je susret na Signal Iduna Parku!

Poznati su i početni sastavi:

Turska: Gunok, Muldur, Akajdin, Bardakči, Kadiolu, Ajhan, Čalhanolu, Guler, Kokdžu, Jildzić i Jilmaz.

Gruzija: Mamardšvili, Kverkelija, Kašija, Dvali, Kakabadze, Citaišvili, Mekvabiašvili, Čakvetadze, Kokorašvili, Mikautadze i Kvarachelija.

• 20:45 Serija: Od jutra do sutra

'''' 'Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 21:30 Serija: Ko te šiša

''Humoristična hrvatska serija 'Ko te šiša' prati Žigmunda, vlasnika staromodnog frizerskog salona 'Salon za gospodu' i Božicu, vlasnicu modernog salona za dame 'Kolet', koji se nalaze jedan prekoputa, na jednom zagrebačkom trgu, a dijeli ih samo kafanica 'Pri Taubeku'.

• 22:05 Večernje vijesti

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 22:20 Serija: Еl Čapo (16+)

''Serija: Еl Čapo (16+)

• 23:20 Serija: Red Rok (12+)

Red Rok' je irska kriminalistička serija koja prati slučajeve policijske stanice smještene u izmišljeni primorski grad Red Rock u blizini Dablina, te privatne turbulentne odnose gardista i mještana.