Prošla u osminu finala!

Najveća senzacija na Еvropskom prvenstvu! Gruzija srušila Portugal

• Izvor: Telegraf
  • 26.06.2024. 22:57

Fudbalska reprezentacija Gruzije savladala je selekciju Portugala sa 2:0, u posljednjem, trećem kolu grupne faze Еvropskog prvenstva u fudbalu.

Gruzini su tako napravili najveću senzaciju od starta turnira, i kao treći na tabeli izborili su plasman u osminu finala kontinentalne smotre.

Što se samog susreta tiče, već u drugom minutu viđeno je nevjerovatno uzbuđenje, i vođstvo momaka sa Kavkaza.

Mikautadze je odigrao pas na koji je naletio Kviča Kvaračkelija, koji je ušao iskosa, i zakucao loptu u dalji ugao Koštinog kola.

U nastavku su Portugalci nastojali da dođu do izjednačenja, ali su pokušaji Ronalda  i Konseisaa bili neprecizni.

Do odlaska na pauzu, imao je Ronaldo još jednu šansu, ali je bio izblokiran u tom 35. minutu.

U istom maniru počelo je drugo poluvrijeme, te je prvo zaprijetio Kristijano Ronaldo u 47. minutu, ali bezuspješno.

A onda, uslijedila je prava senzacija i novi šok. Igrao se 53. minut, kada je Kiteišvili pao u kaznenom prostoru, a glavni arbitar je nakon gledanja VAR-a, pokazao na bijelu tačku.

Odogovornost je preuzeo Mikautadze, namjestio se i poslao loptu uz samu lijevu stativu, a Košta iako je pročitao stranu ništa nije mogao.

Do kraja meča, Gruzini su svoje prilike tražili iz kontri, dok je Portugal veći dio drugog poluvremena napadao, ali bezuspješno, te je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo veliko slavlje Gruina i njihovih navijača.ž

• 17:00 Serija: Nasljednici (12+) (R)

''Danska serija 'Nasljednici', otvara priču o porodici poznate i ekscentrične umjetnice, Veronike, koja nakon smrti svoju djecu stavlja na veliki ispit života. Gro, Frederik i Еmil očekuju pravednu podjelu imanja, no sve što je majka imala, ostavlja vanbračoj ćerci Signe.

• 17:50 Еmisija: Narod priča (R)

Autorska putopisno-reportažna emisija novinarke Biljane Stokić.

• 18:20 Putuj, probaj, zavoli sa Lazarom (R)

''Putuj, probaj, zavoli sa Lazarom (R)

• 18:55 Marketing

Blok ekonomsko-propagandnog programa.

• 19:00 ATV Vijesti

Centalna informativna emisija ATV-a u kojoj donosimo pregled najvažnijih informacija i događaja iz zemlje, regiona i svijeta tačno u 19 časova.

• 20:00 Serija: Ljubavni zalogaji (12+)

' '''Domaći sitkom ’Ljubavni zalogaji’ u režiji Milorada Milinovića uzbudljiva je avantura dva prijatelja Džonija i Šukija koji na Dorćolu otvaraju restoran ’na crno’, a koji nosi isti naziv kao i ovaj simpatični sitkom.