Grupa D

Najbolji meč ЕURA: Austrija slavila protiv Holandije

• Izvor: Telegraf
  • 25.06.2024. 20:00

Austrija je slavila protiv Holandije rezultatom 2:3 i tako se plasirala na prvu poziciju Grupe D i osigurala prolazak u osminu finala.

Austrijanci su na samom početku potpuno nadmudrili Holanđane i apsolutno su zasluženo poveli već u 5. minutu utakmice kada je Malen poslije pritiska uspio da smjesti loptu u sopstvenu mrežu na nevjerovatan način.

Ubacili su Austrijanci loptu sa strane, a on je sa nekih 11 metara uklizao i poslao loptu tako jako da ni golman njegovog tima nije uspio da to odbrani.

Uslijedio je nešto kraći period kada nije bilo nekih većih prilika, a kada je Holandija pokušavala da se vrati i izjednači. Jalova je to bila inicijativa, a Kuman je očigledno malo promašio sa taktikom, što je potvrdila i čudna izmjena selektora Holandije u 35. minutu kada je Virmana zamijenio Ćabi Simons.

U 41. minutu je viđena i stativa Depaja poslije udarca glavom, ali je kasnije moglo jasno da se vidi da je postojao i ofsajd u izgradnji akcije, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Austrije.

A drugo poluvrijeme bilo je totalni spektakl.

Već u 47. minutu, Holanđani su stigli do izjednačenja poslije sjajnog pogotka Gakpa, koji je gađao dalji ugao nakon što se Lindhart dvoumio da izađe u blok. Može se reći da je prvotimac Oranja ovime "pocijepao" mrežu rivala.

I taman kada je momentu prešao na stranu Holandije, totalni šok i novi gol za Austriju. Odradili su sjajnu kontru u 59. minutu, loptu je Griliš sa gol-aut linije poslao ka Šmidu koji se našao na nekih deset metara, a ovaj je glavom uspio da je unese u mrežu.

Iako su sudije potom počele malo da se "gube" po terenu, jer očigledno nisu imale nimalo koncentracije, što se vidjelo u situaciji kada su promašivali i izmjene, nisu pali Holanđani i Austrijanci.

U 75. minutu nova brljotina Ivana Kružilaka, koji je poništio čist i to prelijep gol Memfisa Depaja, ali je na svu sreću VAR soba dobro sve vidjela i opravdano pozvala Slovaka da to još jednom isprati i pogleda, a on je morao da prizna svoju ogromnu grešku.

I onda novo ludilo dva minuta kasnije, u 80. minutu fenomenalna kontra Austrije. Sabicer je došao do lopte, gađao je jako i pogodio je na fenomenalan način, čime je još jednom šokirao Oranje.

U 83. minutu poništen je novi gol momaka sa Alpa, kada je Baumgartner uspio da pogodi mrežu, ali je postojao ofsajd koji je kasnije i VAR potvrdio.

Do kraja utakmice, Holanđani su pokušavali prije svega preko Gakpa i Depaja, ali bez uspjeha, pa će tako morati dalje da prođu kao trećeplasirani na tabeli, dok će momci sa Alpa u narednu fazu kao prvi!