ЕURO 2024

Kako nije iskočilo: Ovom brzinom je Ronaldovo srce lupalo tokom penala

• Izvor: Agencije
  • 03.07.2024. 17:11

Fudbalska reprezentacija Portugala nakon velike drame i penal-lutrije eliminisala je Sloveniju u osmini finala Еvropskog prvenstva u Njemačkoj.

U centru pažnje bila su četiri igrača - Kristijano Ronaldo (promašio penal u prvom produžetku), Jan Oblak (odbranio njegov udarac), Benjamin Šeško (promašio zicer u 115. minutu) i Diogo Košta (odbranio udarac Šeška i tri jedanaesterca u penal seriji).

Posebno se izdvojio Ronaldo koji je se rasplakao kao malo dijete nakon što je propustio da realizuje kazneni udarac.

Slavni Portugalac je za vrijeme meča sa Slovencima na ruci nosio mjerač pulsa, a objavljeni su i podaci o otkucajima srca tokom izvođenja penala na kraju utakmice.

Obezbjeđenje krvnički pretuklo navijača - širi se uznemirujući snimak sa ЕURA

Prije nego što je pogodio sa bijele tačke u penal seriji za 1:0, Ronaldo je uspio spustiti puls na oko 100 otkucaja u minutu, što je bio najniži nivo tokom večeri.

Nakon što je sa bijele tačke precizan bio Bruno Fernandeš za 2:0, Ronaldov puls skočio je na 125.

Potom je sjajni Diogo Košta odbranio i treći jedanaesterac Slovencima, a Ronaldov puls skočio je na 170 otkucaja u minutu uoči penala kojim je Bernardo Silva osigurao pobjedu i prolaz Portugalcima u četvrtfinale.