Francuska u četvrtfinalu, konačno dali gol iz igre

• Izvor: ATV
  • 01.07.2024. 19:52

Fudbaleri Francuske novi su četvrtfinalisti Еvropskog prvenstva u Njemačkoj.

Oni su u osmini finala savladali Belgiju sa 1:0.

Gol za pobjedu, u utakmici u kojoj ponovo nisu pokazali ništa, postigao je Kolo Muani.

Isprva smo gledali jednu potpuno nezanimljivu i dosadnu utakmicu, ali se ona kako je vreme prolazilo postajala sve zanimljivija. Umesto da se timovi zatvaraju kako smo se bližili samom kraju utakmice, bilo je totalno drugačije.

Mnogo toga je bilo na tacni, jasno je da bi i za jedne i za druge osmina finala Еvropskog prvenstva bila totalni neuspeh.

Zato je prvih 20 minuta ove utakmice bila teška dosada, ako se uopšte i tako sve ono što smo gledali može i nazvati. Tek u 24. minutu su Belgijanci imali prvu šansu koja se mogla podvesti pod ozbiljnijom, pošto je Kevin de Brujne lukavo izveo slobodni udarac.

Bilo je to nešto između centaršuta i šuta, što je zbunilo i golmana Manjana, ali se on ipak snašao i poslao loptu daleko od svog gola.

Otvorila se tada malo utakmica, pa je Tiram u 34. minutu uputio odličan udarac glavom nakon centaršuta Kundea, ali je lopta ipak završila malo pored stative. Francuzi su u završnici prvog poluvremena dodatno ubrzali, pa je Čuameni promašio nakon sjajnog dodavanja Kilijana Еmbapea sa gol-aut linije.

Početak drugog poluvremena doneo nam je novi udarac Čuamenija u 49. minutu koji je završio daleko preko prečke, potom i Еmbapea koji se lijepo namjestio iz minijature i uputio udarac koji je takođe završio preko gola.

U 60. minutu Karasko je napravio pravu glupost kada je izbio u šansu jedan na jedan sa golmanom Manjanom i umjesto da tada šutira, on je toliko dugo čekao da je uspio na kraju da ga sustigne Teo Еrnandez i spasi Galske pijetlove katastrofe.

Imali su Belgijanci novu šansu oko desetak minuta kasnije preko Lukakua, ali je on šutirao direktno u golmana Manjana. Saliba je potom uspio da šutira u 74. minutu kada je lopta otišla preko gola, a sve je bio uvod u ono što nas čeka u završnih deset minuta.

Jer sve otvorenije su igrali Francuzi i na kraju im se to isplatilo. U 83. minutu je prethodno De Brujne šutirao direktno u Manjana, a onda dva minuta kasnije - gol za Galske pijetlove!

Sjajno je primio loptu Kolo Muani poslije dodavanja Еngoloa Kantea, bio je okrenut leđima, a onda je uputio sjajan udarac.

Zanimljivo, ovo je tek prvi gol iz igre za Francusku na cijelom prvenstvu. Na meču protiv Austrije u grupnoj fazi Francuzi su slavili sa 1:0 i to autogolom Vebera.

U grupi su postigli još jedan gol, na remiju s Poljskom (1:1), a tada je gol postigao Mbape sa bijele tačke.

• 19:55 Marketing