Еuro 24

Španija je u finalu Еvropskog prvenstva!

• Izvor: ATV
  • 09.07.2024. 20:56

Španija je prvi finalista Еvropskog prvenstva u Njemačkoj nakon što su sa 2:1 savladali Francusku.

Odličan meč vrijedan polufinala pripao je Španiji nakon snažnog presinga u kojem su za četiri minuta preokrenuli rezultat.

Do prednosti na meču stigla je prvo Francuska u devetom minutu. Na asistenciju Mbapea glavom gol postiže Kolo Muani. To je ujedno i prvi gol iz igre za Francusku na ovom prvenstvu, a treći gol koji je primila Španija.

Crvena furija preuzima inicijativu, ali odgovaraju i Francuzi. Istoriju ispisuje Lamin Jamal u 20. minutu meča. Najmlađi igrač Еvropskog prvenstva postiže svoj istorijski gol i postaje najmlađi strijelac Еvropskog prvenstva! Van šesnaesterca Jamal je slomio odbrambene igrače Francuske i onda plasiranom loptom savladao Manjana.

Ovo su navijači koji su iznervirali Đokovića

Nije bilo odmora i Španci su iskusno iskoristili trenutak. Nastavili su sa napadima i nakon dobre akcije Dani Olmo je šutirao za preokret. Pogodak je upisan kao autogol Kundea. Za četiri minuta Španci su matirali Francusku.

Drugo poluvrijeme iako bez golova bilo je podjednako uzbudljivo. Francuzi su napadali, ali bezuspješno. Španci su čekali kontru, a zvijezda Francuske Kilijan Mbape nije pružio ono što se očekivalo od njega.

Španija putuje u finale gdje će čekati boljeg iz duela Holandija - Еngleska.