ЕURO

Еngleska nakon preokreta nastavlja put ka tituli, Slovaci idu kući

• Izvor: ATV
  • 30.06.2024. 20:38

Fudbalska reprezentacija Еngleske je nakon preokreta došla do pobjede nad Slovacima i plasirala se u četvrtfinale Еvropskog prvenstva.

Rezultat u Gelzenkirhenu je nakon produžetaka bio 2:1, te su tako Slovaci završili nastup na prvenstvu starog kontinenta.

Prelomni trenutak se dogodio u petom minutu sudijske nadoknade kada je Džud Belingem izjednačio i odveo utakmicu u produžetke.

Slovaci su poveli golom Ivana Šranca u 25. minutu, i bili su nadomak istorijske pobjede. Ali odluka sudije da produži utakmicu čak šest minuta, ispostaviće se, bila je pogubna za Slovake.

Belingem je odlučno krenuo na loptu upućenu u šesnaesterac, pucao je savršeno izvedenim makazicama i golman Martin Dubravka je tu bio nemoćan. Izjednačio je rezultat te odveo utakmicu u produžetke.

Tek što se krenulo u prvi produžetak Heri Kejn je doveo svoj tim u vodstvo. To će biti i konačan rezultat i slavlje za engleski tim. Imala je Slovačka dvije lijepe prilike u drugom produžetku da se vrati u meč, ali su ostale neiskorištene.

Trudila se Еngleska u prvom poluvremenu da dođe do gola, ali im to nije polazilo za rukom. U prvom poluvremenu nisu zabilježili nijednu pravu priliku za šut u okvir gola. Iako su statistički bili u prednosti, rezultat na semaforu je išao u korist Slovaka. Imala je Slovačka dvije prilike da povede, u petom minutu David Strelec je šutirao pored gola, a u 12. minuti im je malo trebalo da preko Haraslina povedu ali je engleska odbrana otklonila opasnost.

Međutim, u 25. minuti Ivan Šranc je bio sam u šesnaestercu, Strelec mu je lijepo asistirao te je Slovak zabio.

Zanimljiv je podatak da su Еnglezi u prvom poluvremenu za 17. minuta dobili tri žuta kartona.

Drugo poluvrijeme se nastavilo sa pritiskom Еngleza. Uspjeli su doći do gola u 50. minuti kada je Fil Foden na asistenciju Tripijea pogodio mrežu Slovaka, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Malo je nedostajalo da Strelec sa ogromne udaljenosti pogodi jer je golman Еngleske izašao daleko od gola, ali na sreću po Еngleze, lopta je otišla pored gola.

Posljednjih minuta se Еnglezi vršili pritisak, ali bezuspješno. Kejn je 78. minuti promašio, šutirao je glavom, lopta je otišla pored gola. Ponovo je pokušao Kejn u 81. minutu, nakon što se lopta odbila od stativu, Kejn je iz loše pozicije šutao preko gola.

Šok za Slovačku je stigao u samom finišu utakmice. U petom minutu nadoknade Belingem pogađa za izjednačenje i produžetke.

Slovačka je ispustila u posljednjim trenucima regularnog dijela pobjedu, a na društvenim mrežama se već komentariše i preispituje odluka sudije da nadoknada traje šest minuta.

Kako bilo, Slovacima je pobjeda ispala iz ruku i ovdje završavaju svoj nastup na Еuru.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Revolucija 1917 (R)