Zvezdi derbi protiv Partizana

• Izvor: ATV
  • 14.11.2021. 18:42

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 71:56 u prvom derbiju ove sezone.

Iako je Partizan krajem treće četvrtine uspio da priđe na samo pet poena zaostatka, Zvezda je uspjela da odbije nalet protivnika i već na startu posljednje dionice riješi pitanje pobjednika. Najveća prednost iznosila je 21 poen. Šut za tri poena ekipe Dejana Radonjića je potpuno proradio i pogocima sa distance riješene su sve dileme.

Zvezdu je do trijumfa predvodio Luka Mitrović sa 16 poena, dok je Ognjen Dobrić imao 15. Kod Partizana Alen Smailagić ubacio je 15, a pratio ga je Dalas Mur sa 13 poena.

Ovim trijumfom Zvezda se izjednačila sa Partizanom na vrhu tabele regionalne lige. I jedni i drugi su na omjeru 7-1.

Crveno-bijeli naredne sedmice imaju dupli program u Evroligi, pošto gostuju Baskoniji i Real Madridu, dok Partizan gostuje Liektabelisu u Evrokupu.

Tok meča mogli ste pratiti na našem portalu.

Prva četvrtina

Košarkaši Crvene zvezde vode 15:8 nakon prve četvrtine protiv Partizana.

Bolje su crveno-bijeli ušli u utakmicu, a tome u prilog najbolje govori to što su dozvolili protivniku da prve poene postigne nakon više od četiri minuta igre. Vodila je Zvezda 7:0 i 9:2, ali je Partizan uspio da uspostavi ritam. S obzirom na veoma tvrdu prvu četvrtinu, ne treba očekivati utakmicu na veliki broj poena.

Kao što je i najavljeno, prve minute za tim Dejana Radonjića zabilježio je Stefan Marković.

Za sada je najefikasniji u timu Crvene zvezde Luka Mitrović sa četiri poena, dok na drugoj strani isto toliko imaju Panter i Smailagić.

Druga četvrtina

Crvena zvezda vodi nakon prvog poluvremena protiv Partizana 32:21.

U tvrdom i nervoznom prvom dijelu utakmice, crveno-bijeli su se bolje snašli i imaju prednost protiv najvećeg rivala. Trenutnih plus 11 je i najveća prednost ekipe Dejana Radonjića. Centralne figure derbija za sada su Luka Mitrović na jednoj i Alen Smailagić na drugoj strani. Zvezdin krilni centar sa 12 postignutih poena jedini je dvocifreni igrač nakon prvog poluvremena, dok Smailagić ima devet  na drugoj strani.

Zvezda ponovo ima problema sa šutom sa distance, ali čvrstom odbranom i unutrašnjom igrom uspijevaju da pokriju nedostatke.

Treća četvrtina

Zvezda vodi 47:40 protiv Partizana nakon treće četvrtine, ali gosti mogu da budu mnogo zadovoljniji raspletom događaja u trećoj dionici.

U dva navrata "crveno-bijeli" imali su i 17 poena viška, međutim, Partizan je ušao u veliku seriju i istopio zaostatak. Najviše zahvaljujući Dalasu Muru, koji je postigao sedam poena prilikom stizanja minusa. On se priključio Alenu Smailagiću, najefikasnijem igraču tima Željka Obradovića sa 15 poena. Zvezdu predvodi Mitrović sa 16 postignutih poena.