Pad aviona Ratnog vazduhoplovstva Savezne Republike Jugoslavije vidio je Mihajlo Nikolić koji je, na današnji dan 1999., vozio od Bijeljine prema Ugljeviku. Priča da je vidio kada je NATO raketa pogodila avion u kome je pilot bio Zoran Radosavljević. Svake godine dolazi na pomen.
"Hrabro se suprostavljao silnoj NATO mašineriji sa svojim saborcem, pilotom, Pavlovićem, koji su u paru poletjeli sa aerodroma Lađevci, da brane nebo i prostor, nama drage Srbije, a samim tim i Republike Srpske ", rekao je Mihajlo Nikolić, pješadijski major VRS.
Uspomena na hrabrog pilota mora da bude sačuvana, poručeno je sa pomena. Heroji poput majora Radosavljevića, čulo se, ne smiju u zaborav.
"Mi smo njemu u čast markirali ovu stazu i nazvali je herojeva staza. Dolazimo pričamo o njemu , želimo da otrgnemo od zaborava i sačuvamo sjećanje na ovog heroja, čovjeka, oficira, vojnika koji je dao zakletvu svojoj državi i koji se borio za svoju državu", rekao je Milojko Todorović, predsjednik PED "Majevica".
Radosavljević se tog 26. marta '99. dobrovoljno javio da izvrši borbeni zadatak. Ostaci izgorjelog aviona su pali na jednu livadu nadomak Bijeljine, a tijelo u sjedištu, na drugoj lokaciji, pronašla su djeca koja su se igrala u blizini kad se nesreća dogodila. Američki vojnici su dolazili tada i tražili od mještana da im kažu gdje je tijelo pilota.
"Nažalost pokazali su svoju snagu na nejači. Tu smo da se to nikad više ne ponovi, da nam ostane u sjećanju, da je branio svoj narod, branio je slobodu i branio je pravdu", rekao je Dragan Đokić, potpredsjednik SO Ugljevik.
Zoran Radosavljević posthumno je odlikovan medaljom za hrabrost. Jedna ulica u Beogradu nosi njegovo ime. Sa 34 godine, koliko je imao kada je poginuo, bio je najmlađi pilot 204. Puka Ratnog vazduhoplovstva.