"Ništa nije sigurno u današnjem svijetu"

Dodik o navodima da bi NATO mogao da ga otme: Zabrinjava činjenica da niko nije demantovao te informacije

  • 25.03.2022. 16:14

NATO sprema napad na srpskog člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika, a navedena otmica bi se realizovana prepadnom akcijom kopnenih snaga Alijanse uz helikoptersku podršku, nakon čega bi se Dodik avionskim letom NATO-a nasilnim putem prebacio u neku od trećih zemalja, objavio je juče crnogorski portal IN4S.

Dodik danas na konferenciji za novinare kaže da "ne vjeruje da je NATO na to spao, ali da ga brine to što niko nije demantovao te informacije". 

"Ne vjerujem da sam ja baš takva zvijerka da bi to oni tako radili, ali vidim da je to privuklo pažnju. Prvi poziv koji mi je stigao je bio od moje majke, koja je bila veoma uznemirena time, pa sam morao da njoj obašnjavam o čemu se tu radi. Mene sad već može da zabrine činjenica da iz NATO-a niko nije demantovao takve informacije, ali šta da radimo. Da vam kažem, nisam to ni pročitao, ne znam šta je suština, ali čujem da će NATO nešto preduzeti protiv mene. Mislim da NATO nije spao na to, ali vidjećemo. Ništa nije sigurno u današnjem svijetu", kaže Dodik.

Portal IN4S napominje da je NATO u posljednjih nekoliko dana ojačao svoje borbene efektive u BiH, čemu u prilog ide i činjenica da se u posljednjih nekoliko dana intenziviralo djelovanje američke vojno-transportne i izviđačke avijacije nad teritorijom BiH.

Registrovani su i svakodnevni provokativni pokreti kopnenih snaga NATO-a, prije svega na području Republike Srpske, što zvaničnici Alijanse pravdaju "redovnim aktivnostima".

Međutim, kako ekskluzivno saznaje IN4S, "pravi razlog ovakvih taktičkih razmještanja i sveukupnih aktivnosti NATO-a su navodne pripremne radnje za protivpravno lišenje slobode Milorada Dodika, srpskog člana Predsjedništva BiH".

Portal navodi da bi formalni razlog otmice Dodika bio sadržan u činjenici što on nije osudio specijalnu vojnu operaciju i denacifikaciju u Ukrajini, ili pak kroz fingirane sudske procese zbog navodne korupcije.

U svakom slučaju, povod bi bio trivijalnog, a akcija izuzetno nasilnog karaktera, piše portal.

Prema procjenama izvora IN4S, ovo bi bio samo međukorak u okviru jedne šire strategije destabilizacije Balkana, a ona se svodi na izazivanje adekvatnog odgovora i reakcije predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, s obzirom na strategijsku važnost i značaj Republike Srpske za Srbiju.

Takođe, stratezi NATO procenjuju da Srbija i Srpska u ovom trenutku ne mogu dobiti značajniju podršku Ruske Federacije zbog aktuelnih dešavanja u Ukrajini, te shodno tome razvijaju navedene subverzivne varijante ne samo po pitanju Republike Srpske, već i pitanju južne srpske pokrajine Kosova i Metohije.